ZWIĄZKOWE MEDALE I ODZNACZENIA DLA TUCHOWSKICH STRAŻAKÓW

Jak wspominaliśmy w jednym z poprzednich wpisów, tegoroczne gminne obchody Dnia Strażaka zaplanowane na maj, ze względu na panującą pandemię nie doszły do skutku. Jednym z punktów planowanych uroczystości miało być wręczenie medali i odznaczeń zasłużonym druhnom i druhom z gminy Tuchów. Co się jednak odwlecze …Okazją do nadrobienia zaległości w tym zakresie była uroczystość, która w miniony piątek, tj. 7 sierpnia odbyła się na tuchowskim rynku. O przebiegu tego wydarzenia poinformujemy w kolejnym wpisie ale uprzedzając pewne fakty, bardzo miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych i odznaczonych druhen i druhów znaleźli się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie.

• Złotym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa wyróżniona została:
    • druhna Barbara Hudyka,
  • Brązowym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
    • druhna Agnieszka Aksamit
    • druhna Monika Gąsior
    • druh Wojciech Gąsior
  • Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali:
    • druhna Paulina Kukułka
    • druh Wiktor Sajdak.

Dekoracji wyróżnionych dokonali: członek zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce druh Łukasz Giemza oraz członek zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Tarnowie a jednocześnie prezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie druh Mieczysław Kras.

Serdecznie gratulujemy odznaczonym oraz dziękujemy za dotychczasową służbę licząc, że otrzymane medale i odznaczenia będą nie tylko symboiczną nagrodą ale przede wszystkim motywacją do dalszej działalności na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy i nie tylko.