Z AKCJI DO AKCJI

Dublet interwencyjny pojawił się w czwartkowe (6.05) w naszych statystykach, ponieważ w trakcie działań , które prowadziliśmy w Zabłędzy zostaliśmy przedysponowani do kolejnego zdarzenia, tym razem w Tuchowie. O godzinie 16:44 na telefony komórkowe naszych strażaków dotarł alarm informujący o konieczności stawienia się w remizie a powodem wezwania było zdarzenie drogowe, do którego doszło w miejscowości Zabłędza, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977. W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego Volkswagen Passat z dostawczym Oplem Vivarą, pierwszy z pojazdów wypadł z drogi i zatrzymał się na skarpie a Opel pozostał na jezdni. Tuż po zderzeniu pojazdów, pierwsze działania podjęli ratownicy ZRM, którzy karetką przewozili pacjenta do Tarnowa. Ostateczny bilans zdarzenia to poszkodowanych dwóch z trzech podróżujących pojazdami mężczyzn (kierowca Passata i pasażer Opla), którzy zostali zabrani do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego oraz mocno uszkodzone pojazdy. Działania na miejscu wypadku, w których uczestniczyło 4 zastępy strażackie, 3 zespoły ZRM oraz dwa patrole policji. zostały zakończone ok. godziny 19:30. Przyczyny i okoliczności wypadku bada policja.

O godzinie 18:01, gdy przy zdarzeniu w Zabłędzy czynności rozpoczynali policjanci tarnowskiej drogówki, zastęp z naszej jednostki został przedysponowany do Tuchowa, gdzie w budynku mieszkalnym przy ulicy Widok doszło do pożaru sadzy w kominie. Oprócz naszego zastępu, do zdarzenia skierowano druhów z OSP Siedliska a ostatecznie na miejsce dotarł także zastęp z PSP, który po zakończeniu działań w Zabłędzy wracał do Siedlisk. Działania trwające około półtorej godziny polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, usunięciu resztek żaru pozostałych w palenisku, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz przeczyszczenie go przy użyciu zestawu kominiarskiego. W trakcie prowadzonych działań na bieżąco sprawdzano temperaturę w przewodzie kominowym przy użyciu kamery termowizyjnej a bezpieczeństwo ratowników było kontrolowane przy użyciu detektora wielogazowego.
Comments are Closed