NIE WYRZUCAJ, TYLKO WRZUCAJ

W miniony piątek, 30 kwietnia, w godzinach popołudniowych zakończyliśmy akcję zbierania zakrętek dla Leonka i odwieźliśmy ostatni transport zakrętek wybranych z naszego serca, które stoi obok tuchowskiego Domu Kultury. Tego samego dnia nasi druhowie pomogli rodzicom Leonka w załadunku na samochód ciężarowy wszystkich zebranych do tej pory zakrętek, które ostatecznie trafią do firmy recyklingowej.

Dziękując z tego miejsca wszystkim, którzy do tej pory włączyli się w akcję zbiórki zakrętek, zapraszamy serdecznie do kontynuowania tego pożytecznego przedsięwzięcia i pomocy w ten sposób kolejnemu młodemu mieszkańcowi naszej gminy.  Informujemy, że serce na zakrętki dalej pozostaje w pobliżu amfiteatru a naszym kolejnym celem jest zbiórka zakrętek, które przekażemy jako pomoc Kamilowi. Jak możemy przeczytać w opisie akcji … 

„Kamil od urodzenia zmaga się z brakiem prawej dłoni i części przedramienia. Niedawno dowiedzieliśmy się o możliwości oprotezowania syna w bioniczną „rękę”, sterowaną przez napinanie mięśni jego ręki. Kamil ma obecnie 16 lat i bardzo przydała by mu się taka proteza, w którą mógłby uchwycić i przenosić różne przedmioty, usprawniła by bardzo jego funkcjonowanie. Jednak koszt protezy to 70 000 złotych (…).”

Zapraszamy również na profil FB Grupa przyjaciół Kamila, gdzie trwają licytacje, z których dochód wspiera również akcję dla Kamila.

Dodatkową formą pomocy jest możliwość dokonywania wpłat w ramach akcji prowadzonej na portalu zrzutka.pl pod nazwą: „Proteza bioniczna prawej ręki”

 
Comments are Closed