W TELEGRAFICZNYM SKRÓCIE

W ostatnich siedmiu dniach nie mogliśmy narzekać na brak pracy a w naszych statystykach odnotowaliśmy pięć kolejnych interwencji. Rozpoczęliśmy 14 maja wyjazdem do wypadku drogowego w miejscowości Łękawka, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 977 doszło do zderzenia samochodów BMW i Seicento. W wyniku zdarzenia kierujący tym drugim pojazdem w ciężkim stanie został zabrany do szpitala. W działaniach uczestniczył sześcioosobowy zastęp z naszej jednostki oraz zawodowcy z Siedlisk i druhowie z Piotrkowic.

Dzień później (15.05) uczestniczyliśmy w działaniach niemal w tym samym miejscu ale tym razem powodem naszej interwencji była substancja ropopochodna znajdująca się na jezdni od Poręby Radlnej do granicy z Zabłędzą. W działaniach uczestniczyliśmy z zastępem strażaków PSP z JRG 1 w Tarnowie i druhami z Łękawki.

Wczoraj, tj. 19.05, dwukrotnie dźwięk syreny wzywał nas do remizy. W pierwszym przypadku, o godzinie 15:25, otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu do Jodłówki Tuchowskiej, gdzie w ciągu drogi powiatowej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego, który wypadł z drogi i po uderzeniu w drzewo wylądował na dachu. Poszkodowany kierowca pojazdu został zabrany z urazem m.in. ręki do szpitala. Na miejscu działania prowadziliśmy z zastępem strażaków z Posterunku Czasowego w Siedliskach oraz miejscowymi druhami.

Wieczorna dyspozycja wyjazdu dla naszych strażaków dotyczyła tym razem pożaru budynku gospodarczego. Podobną dyspozycję otrzymali także zawodowcy z Siedlisk i JRG 2 w Tarnowie a także strażacy z OSP W Mesznej Opackiej. Jak się okazało, najtrudniejszym zadaniem do wykonania przez strażaków, których wsparli tuchowscy policjanci, było zlokalizowanie samego miejsca zdarzenia i samego budynku. Pomimo tego oraz faktu, że do miejsca pożaru nie udało się dojechać a strażacy musieli sprawić prawie 200 metrów linii wężowych ostatecznie pożar nie rozprzestrzenił się na konstrukcje budynku. Działania trwały ok. 1,5 godziny.

Zgłoszenie o pożarze wierzby rosnącej przy drodze powiatowej z Tuchowa do Pleśnej wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie tuż przed godziną 18 w czwartkowe (20.05) popołudnie.

Dla wszystkich, którzy chcieliby zobrazować przedstawione powyżej wydarzenia polecamy nasz profil FB – OSP KSRG Tuchów
Comments are Closed