APELI NIGDY MAŁO

Chociaż w minioną niedzielę powitaliśmy kalendarzową wiosnę to widok za oknami w niewielkim stopniu nam to przypominał. Jednak, jak wskazuje większość prognoz pogody, już za kilka dni powinniśmy pożegnać zimę a do naszego kraju powinny napłynąć masy ciepłego powietrza gwarantujące nam temperatury w okolicach nawet +20 stopni. Ładna pogoda zapewne sprawi, że po kilku dniach spokoju do statystyk strażackich powrócą interwencje związane z pożarami traw i nieużytków.

Gdyby jednak strażackie apele i prośby o zaniechanie procederu wypalania wysuszonej roślinności były mało przekonywujące to poniżej prezentujemy materiał przygotowany przez Biuro Prewencji KG Policji uwzględniający aktualny stan prawny w tym zakresie oraz ewentualne konsekwencje grożące sprawcom – podpalaczom.

 
Comments are Closed