„TOR WYŚCIGOWY” NA WOJEWÓDZKIEJ

Dwie minuty przed północą z soboty na niedzielę (20/21.03) syrena, kolejny raz w tym tygodniu, została uruchomiona w naszej remizie. Po stawieniu się w remizie i zgłoszeniu gotowości otrzymaliśmy informację o zdarzeniu, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 977 tuż przy skręcie na Karwodrzę tj. niemal w tym samym miejscu, gdzie interweniowaliśmy w piątkowe przedpołudnie.

Dyspozycję wyjazdu do zdarzenia otrzymali: zastęp GBARt z naszej jednostki, GBARt z Posterunku Czasowego w Siedliskach i druhowie z Karwodrzy oraz ZRM i policja, Jak się okazało na miejscu przyczyną zdarzenia była „…”, i tu pozostawiamy czytającym ten tekst dowolność w określeniach bo te, które nam przychodzą na myśl nie nadają się do zacytowania. Dwaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu tarnowskiego, w wieku ok. 20 lat (jeden jadąc samochodem Audi, drugi Fiatem 126p) postanowili urządzić sobie wyścigi samochodowe na drodze wojewódzkiej, jednak ostatecznie przeliczyli swoje umiejętności wskutek czego kierujący tym pierwszym pojazdem zakończył jazdę w przydrożnej fosie. Drugi z kierujących początkowo odjechał z miejsca ale ostatecznie, w trosce o rajdowego rywala lub po prostu z ciekawości, postanowił wrócić. Na szczęście kierujący samochodem Audi nie odniósł poważniejszych obrażeń wymagających hospitalizacji jednak, po sprawdzeniu przez policjantów trzeźwości obu kierujących i odczytaniu wyników z alkomatów okazało się, że obaj młodzieńcy, pomimo pełnoletności, wymagają innej „opieki”, tym razem tej policyjnej.
Comments are Closed