SPOKOJNIE, TO TYLKO KONTROLA

Pomimo niepokojących prognoz pogody i przewidywanych niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, dźwięk syreny uruchomionej w czwartkowe (15.07) południe w naszej remizie nie oznaczał konieczności wyjazdu do zdarzenia. Tym razem syrena uruchomiona przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie oznaczała inspekcję gotowości operacyjnej podmiotu KSRG.

Z racji przynależności do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego kontrole gotowości, które przeprowadzają oficerowie z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, powinny odbywać się każdego roku. Po ubiegłorocznej przerwie spowodowanej stanem pandemii i wprowadzonymi ograniczeniami, które uniemożliwiły przeprowadzenia inspekcji, w tym roku ponownie kontrole wróciły do strażackich remiz.
Comments are Closed