PRZYKRA NIESPODZIANKA PO POWROCIE DO DOMU

Nieprzyjemną niespodziankę w postaci zalanych pomieszczeń zastali właściciele, którzy wrócili w poniedziałek, 15 marca, do murowanego domu jednorodzinnego przy ulicy Kopernika w Tuchowie.

O godzinie 14:22 zostaliśmy wezwani do remizy w związku ze zgłoszeniem, które chwilę wcześniej wpłynęło do dyżurnych Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Po przygotowaniu niezbędnego do tego typu zdarzeń sprzętu, na ul. Kopernika w Tuchowie wyjechaliśmy samochodem SLRr (Ford Transit). Obecny na miejscu zgłaszający wyjaśnił nam, że w wyniku uszkodzenia rury w łazience zalane zostało to pomieszczenie a woda, która przedostała się na korytarz spłynęła do dwóch pomieszczeń w piwnicy. Dodatkowe utrudnienie stanowił fakt, że nie można było zakręcić zaworu odcinającego dopływ wody do posesji a zawór główny w domu znajdował się w jednym z pomieszczeń piwnicznych, które zostały zalane do poziomu półtora metra. Ponieważ w wyniku zalania poszczególnych pomieszczeń uszkodzeniu uległa instalacja elektryczna, na miejsce zostali pracownicy pogotowia energetycznego, którzy odłączyli zasilanie do budynku. Do wypompowania wody użyliśmy zatapialnej pompy elektrycznej, która zasilona została energią elektryczną z sąsiedniej posesji, oraz pompy spalinowej ustawionej obok budynku i wypompowującej wodę przez jedno z okienek piwnicznych. Po wypompowaniu części wody zgromadzonej w piwnicy, jeden z ratowników zabezpieczony woderami wszedł do piwnicy i zlokalizował zawór, który ostatecznie udało się skutecznie zakręcić. Ostatecznie usuwanie wody z piwnic budynku zakończyliśmy o godzinie 16 i po przekazaniu miejsca zdarzenia obecnemu na miejscu użytkownikowi, wróciliśmy do bazy.
Comments are Closed