GOSPODARCZA I PRACOWITA SOBOTA /foto/

Pogoda w sobotę 13 marca okazała się nie tylko sprzyjająca ale wręcz zachęcała do tego abyśmy zrealizowali kilka z zaplanowanych wcześniej zadań. Na szczęście ta sama pogoda nie zachęciła nikogo z okolicznych mieszkańców do prowadzenia corocznej wiosennej akcji wypalania traw i nieużytków dlatego spokojnie mogliśmy się skupić na realizacji planów. 

Rozpoczęliśmy kilka minut po godzinie 9 od wyjazdu samochodem SD-30 do Buchcic, gdzie zagrożenie stwarzała blacha stanowiąca okucie dachu nad wejściem do miejscowego kościoła parafialnego. Mocujące blachę gwoździe nie wytrzymały próby czasu i sprawiły, że niektóre elementy pokrycia dachu były na tyle niestabilne, że przy większych podmuchach wiatru, mogły ulec zerwaniu. Okucie wzmocnione zostało wkrętami farmerskimi i w ten sposób zagrożenie zostało usunięte.

Po powrocie do remizy, korzystając ze słonecznej pogody przeprowadziliśmy mycie i czyszczenie drabiny, która zwłaszcza podczas wczorajszego wyjazdu do Ciężkowic przyjęła na swoją konstrukcję sporo kurzu i piasku.

O godzinie 14 natomiast przeprowadzona została zbiórka szkoleniowa, podczas której część druhów mogła m.in. zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez naszych strażaków podczas prowadzenia działań.
Comments are Closed