PODSUMOWANIE TYGODNIA

Do pięciu zdarzeń byli dysponowani nasi strażacy w ubiegłym tygodniu czyli w okresie od 14 do 20 czerwca. Dwukrotnie powodem naszych interwencji była konieczność neutralizacji substancji ropopochodnej, dwukrotnie również prowadziliśmy działania gaśnicze. Po kilku tygodniach przerwy wykonaliśmy również transport starszej osoby do punktu szczepień.  Ze względu na powagę zdarzenia, zaczniemy trochę niechronologicznie. W nocy z 17/18, o godzinie 00:25 otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu dla dwóch zastępów (pojazdami GBARt i GBA) do miejscowości Burzyn, gdzie doszło do pożaru w zakładzie, w którym na co dzień wykonywano prace związane z obróbką drewna. Ze względu na fakt, że w momencie dojazdu na miejsce zastępów strażackich pożarem objęty był cały obiekt, nie udało się uratować sprzętu znajdującego się na terenie zakładu i w konsekwencji spaleniu uległy m.in. ciągnik rolniczy i wózek widłowy. W działaniach trwających ok. 2 godzin uczestniczyli także zawodowcy z Siedlisk, druhowie z Burzyna i Dąbrówki Tuchowskiej oraz policjanci z tuchowskiego komisariatu. Postępowanie mające na celu m.in. ustalenie przyczyn powstania pożaru prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Neutralizacjami plam ropopochodnych, które rozlane były na jezdni zajmowaliśmy się 15 i 18 czerwca. W pierwszym przypadku tj. we wtorkowe popołudnie działania, wspólnie z PSP, prowadziliśmy na ulicach: Szpitalnej, Grochmala, Reymonta, Florkowskiego i Zielonej w Tuchowie. Podczas piątkowego zdarzenia, które miało miejsce w Piotrkowicach, działania prowadziliśmy wspólnie z miejscowymi druhami.

Zdarzenie, do którego wyjechaliśmy wspólnie ze strażakami PSP z Siedlisk we wtorek (15.06) o godzinie 11:35, nie było poważne w skutkach a ciemny dym widziany z odległości kilkuset metrów przez zgłaszającego okazał się efektem rozpalonego ogniska przy ulicy Strzeleckiej. Ze względu jednak na brak obecności osoby, która to ognisko rozpaliła a przede wszystkim brak prawidłowego nadzoru na nim w działaniach uczestniczyli także tuchowscy policjanci.

Niemal w tym samym czasie realizowaliśmy transport starszej osoby do punktu szczepień przy ulicy Zielonej w Tuchowie.

Fotorelacje z prowadzonych przez nas działań są na bieżąco zamieszczane na naszym profilu FB OSP KSRG TUCHÓW