O MAŁY WŁOS

Ostatecznie niewielkimi stratami materialnymi zakończyło się zdarzenie, do którego zostaliśmy zadysponowani we wtorkowe popołudnie 22 czerwca br. Zgłoszenie brzmiało jednak dużo bardziej poważnie, dlatego na miejsce zadysponowano 4 zastępy strażackie oraz pogotowie energetyczne i patrol policji. Sprawdziły się zapowiedzi meteorologów o wczorajszych burzach, które od godziny 14:30 przechodziły nad Tuchowem. I chociaż nie trwały one długo a opad deszczu nie był zbyt duży, to jednak kilka uderzeń pioruna w naszym rejonie wprowadziło niepokój wśród mieszkańców. Jeden z takich właśnie piorunów trafił w okolicach granicy miejscowości Tuchów i Meszna Opacka powodując uszkodzenie instalacji elektrycznej w budynku gospodarczym przy ulicy Wróblewskiego w Tuchowie. Z pierwszych informacji, które otrzymaliśmy wynikało, że doszło do pożaru dwóch budynków gospodarczych, dlatego na miejsce zadysponowano GBARt z naszej jednostki, GCBARt z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2 w Tarnowie, GBARt z OSP Siedliska oraz GBARt z OSP w Karwodrzy. Jako pierwsi na miejscu zjawili się policjanci, którzy odłączyli zasilanie do budynku. Chociaż, na pierwszy rzut oka, brak było widocznych znak pożaru, to ostatecznie okazało się, że w wyniku uszkodzenia instalacji elektrycznej doszło do zapalenia się desek stanowiących drewnianą powałę co, w konsekwencji, wiązało się z koniecznością ich usunięcia poza budynek i przelania wodą. Podobnie potraktowaliśmy tlącą się belkę stropową. Po upewnieniu się o całkowitym braku zagrożenia, miejsce zdarzenia zostało przekazane właścicielce i zastępy mogły wrócić do swoich remiz.
Comments are Closed