NOCNY POŻAR

Szybkie zauważenie pożaru przez domowników sprawiło, że poza uszkodzeniami kilku elementów budynku oraz zadymieniem pomieszczeń, nikomu z osób przebywających w budynku nic się nie stało.

Kilka minut po godzinie 1 w nocy z wtorku na środę (11/12.08) dźwięk syreny oraz alarmy w telefonach postawiły na nogi naszych strażaków, którzy w kilka minut stawili się w remizie. Dyspozycja wyjazdu, którą otrzymaliśmy od dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie, dotyczyła zgłoszenia o pożarze w budynku jednorodzinnym w Jodłówce Tuchowskiej. Pod wskazany adres wyjechały zastępy GBARt i GBA z naszej jednostki oraz GBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach a także miejscowi druhowie samochodem SLRR. Po dotarciu na miejsce zdarzenia miejscowych druhów i zawodowców z Siedlisk pożar był ugaszony przez domowników jednak w pomieszczeniach panowało zadymienie. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że w wyniku pojawienia się ognia na balkonie murowanego budynku jednorodzinnego spaleniu uległ znajdujący się tam stolik a także fragment docieplenia, plastikowa podbitka dachowa i folia dachowa. Wysoka temperatura panująca podczas pożaru sprawiła, że pękły również szyby w drzwiach balkonowych. Strażacy usunęli nadpalone elementy docieplenia oraz skontrolowali konstrukcję dachu przy użyciu kamery termowizyjnej. Po wywietrzeniu pomieszczeń sprawdzono je także przy użyciu detektora wielogazowego.

Działania, w których uczestniczyło 23 strażaków, zakończone zostały po około godzinie. Dodatkowo na miejscu zdarzenia działania prowadzili także policjanci z Tuchowa a także pracownicy pogotowia energetycznego.