KOLEJNE INTERWENCJE W TYM TYGODNIU

W wielu dziedzinach życia wakacje nazywane są „sezonem ogórkowym”. To określenie nie dotyczy jednak działalności służb ratowniczych i tak właśnie było w przypadku tuchowskich strażaków w tygodniu, który dobiega końca, a w którym to odnotowaliśmy pięć interwencji. Do dwóch z nich wyjeżdżaliśmy w sobotę.

W nocy z piątku na sobotę (14/15.08) o godzinie 2:42 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 977 z drogą powiatową do Karwodrzy. Na miejsce zadysponowano zastęp GBARt z Tuchowa, PSP w Siedliskach oraz Karwodrzy a także zespoły ratownictwa medycznego i patrole policji. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy tj. Fiat Panda i Audi, którymi podróżowało łącznie 4 osoby. Przed naszym przyjazdem, wszystkie osoby opuściły pojazdy i znajdowały się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. W wyniku zdarzenia najbardziej poszkodowana została jedna osoba – kierowca Fiata, który został zabrany do szpitala. Podczas prowadzonych działań, które trwały dwie godziny, droga wojewódzka była całkowicie nieprzejezdna. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada policja. Zdjęcia z miejsca zdarzenia do zobaczenia na naszym profilu FB – OSP KSRG Tuchów.

W sobotni (15.08) wieczór natomiast, o godzinie 20:48 otrzymaliśmy wspólnie z zawodowcami z Siedlisk nakaz wyjazdu na ulicę Reymonta, gdzie istniała konieczność siłowego otwarcia mieszkania w budynku wielorodzinnym ponieważ istniało podejrzenie zagrożenia dla zdrowia i życia znajdującej się w środku starszej osoby. W momencie przyjazdu strażaków na miejsce okazało się, że udało się skontaktować z opiekunem osoby znajdującej się w mieszkaniu i ostatecznie otwarto drzwi kluczami. W tym momencie nasze działania się zakończyły a na miejscu pozostali policjanci oraz zespół ratownictwa medycznego.
Comments are Closed