MINI KARAMBOL W DĄBRÓWCE TUCHOWSKIEJ

Do zdarzenia drogowego z udziałem aż pięciu pojazdów doszło we wtorkowe (11.08) przedpołudnie w miejscowości Dąbrówka Tuchowska, na wysokości stacji benzynowej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977.

Z uwagi na rozmiar zdarzenia wynikający ze zgłoszenia, na miejsce zadysponowano aż pięć zastępów strażackich tj. GBARt ochotników z Tuchowa i Siedlisk, zawodowców z Siedlisk i JRG 2 w Tarnowie a także GBA druhów z Dąbrówki Tuchowskiej. Po dotarciu na miejsce zastępu z Tarnowa, strażacy z Posterunku Czasowego w Siedliskach zostali przedysponowani do zdarzenia w gminie Zakliczyn. W momencie dojazdu na miejsce pierwszych zastępów strażackich działania prowadzili już policjanci z Tuchowa i Tarnowa oraz dwa zespoły ratownictwa medycznego.  Na szczęście okazało się, że z obecnych na miejscu 6 osób, w tym dwójki dzieci, nikt nie wymaga transportu do szpitala. Ostatecznie skończyło się na stosunkowo niewielkich uszkodzeniach pojazdów, rozlanych na jezdnię płynach eksploatacyjnych dlatego natychmiast po przeprowadzonych czynnościach przez policjantów, wszystkie pojazdy zostały odstawione (niektóre nawet o własnych siłach odjechały) na teren pobliskiej stacji benzynowej.

Ze względu na prowadzone działania droga wojewódzka była nieprzejezdna w obu kierunkach przez blisko godzinę.
Comments are Closed