NAMIOT JAKO PUNKT WYMAZOWY

W związku z prośbą skierowaną do burmistrza Tuchowa przez Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o., nasi strażacy przewieźli i rozstawili pneumatyczny namiot ratowniczy na terenie należącym do CZT. Akcja ta została przeprowadzona w ramach działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

W piątkowe (9.04) popołudnie, o godzinie 13:12, z naszej remizy wyjechała czteroosobowa obsada samochodem SLRr (Ford Transit) a jej zadaniem było dostarczenie i sprawienie na parkingu wewnętrznym Centrum Zdrowia Tuchów Sp. z o.o. pneumatycznego namiotu ratowniczego NPS-37. Namiot po odpowiednim przygotowaniu m.in. wyposażeniu w niezbędne urządzenia, będzie pełnił rolę dodatkowego punktu wymazowego dla mieszkańców gminy Tuchów oraz okolicznych miejscowości z terenu Pogórza.

Przypomnijmy, że namiot został zakupiony przez Gminę Tuchów w ubiegłym roku ze środków zarządzania kryzysowego i jak widać rzeczywistość w jakiej się znaleźliśmy bardzo szybko zweryfikowała celowość i pożyteczność zakupu, a ćwiczenia przeprowadzone przez naszych strażaków 21 listopada 2020 r. już po kilku miesiącach okazały się bardzo przydatną umiejętnością sprawdzoną tym razem w realnych warunkach. 
Comments are Closed