DZIĘKUJEMY I PROSIMY!!!

Minęło pół roku od kiedy obok tuchowskiego Domu Kultury stanęło serce na plastikowe zakrętki. Od  momentu postawienia serca, dzięki m.in. naszym mieszkańcom, szkołom i przedsiębiorcom, zebraliśmy ponad półtorej tony tego pożytecznego, w tym przypadku, plastiku. Wszystkie zebrane do tej pory zakrętki zostały przekazane na leczenie naszego tuchowskiego Małego Bohatera – Leonka.

Serce opróżniamy średnio raz na dwa tygodnie jednak zdarza się, że i każdego tygodnia wyjeżdżamy aby zabrać nakrętki. Ponieważ najcieplejsze miesiące roku dopiero przed nami to spodziewamy się, że i ilość nakrętek zacznie się zwiększać. Już wkrótce obok serca pojawi się specjalna tabliczka, na której będziemy zamieszczali informacje o tym, dla kogo aktualnie prowadzimy zbiórkę.

Korzystając z okazji chcemy również skierować pewien apel i prośbę, które wynikają z naszych spostrzeżeń. Bardzo prosimy aby:

  • do serca nie wrzucać reklamówek i woreczków z zakrętkami, ponieważ utrudniają one wyciąganie zakrętek skutecznie blokując otwór, przez który wysypujemy zakrętki (woreczki lub reklamówki proponujemy wyrzucać do ustawionych kilkanaście metrów od serca koszy na śmieci);
  • do serca wrzucać jedynie zakrętki a nie inne plastiki typu: spinacze, elementy długopisów, pojemniki po maśle, kosmetykach, serkach itp. (na ten cel przeznaczone są żółte worki do segregacji odpadów);
  • nie traktować serca jako pojemnik na śmieci (ostatnio wyciągnęliśmy kilka „skarbów”, m.in. butelkę po piwie).

Pomimo tych pojedynczych incydentów, z tego miejsca chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowaną przez nas akcję a w ten sposób w zaproponowaną przez nas formę pomocy. Zapraszamy do dalszej pomocy.
Comments are Closed