DWA ALARMY – JEDEN WYJAZD

Dwukrotnie w drugi dzień świąt syrena alarmowa wzywała nas do remizy. Chociaż w obu przypadkach powodem alarmowania były pożary, to jednak ostatecznie wyjechaliśmy do jednego ze zdarzeń.

O godzinie 11:07 nakaz wyjazdu otrzymał zastęp samochodem SD-30. Z dyspozycji otrzymanej od dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie wynikało, że w miejscowości Szerzyny doszło do pożaru budynku mieszkalnego i tam właśnie niezbędne będzie użycie naszej drabiny mechanicznej. W momencie zgłaszania wyjazdu do zdarzenia otrzymaliśmy jednak od dyżurnego informację, że po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów udało się opanować pożar. W związku z tym nasz zastęp oraz GCBARt z JRG 2 PSP w Tarnowie zostały zawrócone do miejsc stacjonowania.

Kolejnym zdarzeniem, wymagającym interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej był pożar traw i nieużytków, do którego doszło kilka minut przed godziną 20 w Łowczowie. Ponieważ zgłaszający przekazał informację, że płomienie niebezpiecznie zbliżają się do lasu, na miejsce zadysponowano zastępy: GBARt z naszej jednostki, GBARt z Posterunku Czasowego w Siedliskach oraz GLM z OSP w Łowczowie. Do gaszenia wykorzystano tłumice oraz wodę podaną przy użyciu szybkiego natarcia. Po ugaszeniu płomieni dokładnie przelano i skontrolowano pogorzelisko.
Comments are Closed