DYSPOZYCJA DLA SD-30

Przypomnieliśmy sobie w godzinach popołudniowych jak rozkładać namiot i przypomnieliśmy sobie kilka godzin później, że drabina mechaniczna wróciła do naszego podziału bojowego. Tuż po godzinie 17 dyspozycję wyjazdu na teren sąsiedniej gminy otrzymał zastęp samochodem SD-30.

Tym razem pomocy naszych strażaków potrzebowali koledzy z gminy Ryglice a dokładniej druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalasowej, którzy kilka minut przed godziną 17 otrzymali dyspozycję wyjazdu do niebezpiecznie pochylonego drzewa u siebie w miejscowości przy ul. Kazimierza Wielkiego. W związku z faktem, że fatalny stan drzewa i jego niebezpieczne pochylenie się w kierunku drogi stanowiło spore zagrożenie dla poruszających się pieszych i pojazdów, na miejsce do pomocy zadysponowano zastęp GBARt z Posterunku Czasowego w Siedliskach oraz wspomniany zastęp SD-30 z naszej jednostki. Podczas działań na miejscu obecny był także patrol policji. Ze względu na przebiegające w niedalekiej odległości i po dwóch stronach drzewa linie energetyczne oraz mając na uwadze stan samego drzewa, zmuszeni byliśmy odcinać jego kolejne fragmenty aż do momentu, gdy możliwe okazało się bezpieczne podcięcie i położenie pozostałego pnia. Działania te zajęły nam niespełna dwa kwadranse, podczas których ruch na drodze powiatowej był całkowicie wstrzymany.
Comments are Closed