„NA STRAŻAKA” – OSTRZEŻENIE

Oszuści nie mają skrupułów i poszukują coraz bardziej wyrafinowanych a przy okazji bezczelnych metod. Tym razem jako mundur, którym się posłużyli wybrali mundur strażacki. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie jednego z powiatów woj. łódzkiego. W związku z tym, w ślad za apelem Państwowej Straży Pożarnej informujemy, że strażacy zarówno OSP jak i PSP nie prowadzą kontroli w domach i mieszkaniach prywatnych.

W ostatnich dniach doszło do zdarzenia, podczas którego osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Na szczęście tym razem mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania. W takich przypadkach należy jak najszybciej powiadomić policję.

Przestępcy działając metodą tzw. „na wnuczka”, „na policjanta” a teraz również „na strażaka” oszukują głównie osoby starsze. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę i przypominamy, że strażacy:

  • nie kontrolują domów mieszkalnych i mieszkań,
  • nie sprawdzają gaśnic w domach,
  • nie nakładają i nie przynoszą mandatów dla osób prywatnych.
Comments are Closed