NIEDZIELNE WYJAZDY

Trzykrotnie wyjeżdżaliśmy w minioną niedzielę (25.07) do zdarzeń i wszystkie one należały do kategorii tzw. miejscowych zagrożeń. W pierwszym przypadku nasze działania polegały na dostarczeniu i sprawieniu pneumatycznego namiotu ratowniczego na tuchowskim rynku obok mobilnego kontenera, który przeznaczony został jako punkt szczepień podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku. Namiot postawiony przez naszych strażaków pełnił funkcję poczekalni i ochrony przed słońcem oraz ewentualnym deszczem.

Pierwsza z interwencji, do której nasi strażacy zostali wezwani dźwiękiem syreny alarmowej spowodowana była awarią autokaru, który przyjechał do Tuchowa w niedzielne przedpołudnie i zaparkował obok domu kultury i amfiteatru przy ulicy Chopina. Niestety w wyniku awarii z pojazdu zaczął wyciekać olej hydrauliczny, który dość szybko rozlał się na jezdni. Aby uniknąć ewentualnych zdarzeń drogowych na śliskiej nawierzchni, zmuszeni byliśmy wspólnie z zawodowcami z Siedlisk podjąć interwencję, która polegała na neutralizacji oleju przy użyciu sorbentu, środka Sintan oraz wody. W działaniach trwających niewiele ponad dwa kwadranse uczestniczył także patrol policji z tuchowskiego komisariatu. Zdjęcia z miejsca prowadzonych działań do zobaczenia na naszym profilu FB.

Po raz drugi dźwięk syreny wezwał nas do remizy tuż przed godziną 13 i ponownie z zastępem PSP z Siedlisk oraz patrolem tuchowskiej policji zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia, tym razem na ulicę Tarnowską. Niestety ze względu na okoliczności i zastaną sytuację zmuszeni byliśmy ograniczyć się do przekazania miejsce zdarzenia policji bez podejmowania czynności ratowniczych.