KOLEJNE ZDARZENIE W BURZYNIE

W poniedziałek i wtorek (19 i 20.07) otrzymywaliśmy dyspozycję wyjazdu do Burzyna. W pierwszym przypadku zdarzenie dotyczyło zabezpieczenia lądowiska dla LPR, jednak w trakcie dojazdu do Burzyna, kierujący działaniami ratowniczymi obecny na miejscu, ze względu na wystarczającą obecność sił i środków, podjął decyzję o zawróceniu nas do bazy.

We wtorkowe popołudnie powodem naszego wyjazdu była natomiast konieczność pomocy druhom z Burzyna, którzy zostali zadysponowani do zdarzenia w swojej miejscowości. Na wysokości ok. 12 metrów nad drogą gminną zawisł ułamany konar wierzby. Ze względu na duże ryzyko, iż konar może w sposób niekontrolowany spaść na korzystających z tej drogi pieszych lub przejeżdżające samochody, podjęto decyzję o zadysponowaniu do zdarzenia drabiny mechanicznej z naszej jednostki. Przy jej użyciu udało się zdjąć zwisający konar i usunąć zagrożenie. Działania, w których uczestniczyło w sumie dziewięciu strażaków, trwały niespełna godzinę.
Comments are Closed