TURNIEJ GRY W BULE – TUCHOWSKI BULODROM OFICJALNIE OTWARTY

Jak już wspominaliśmy w poprzednim wpisie, w sobotnie (17.07)  popołudnie czekało na naszych młodych druhów pierwsze od dłuższego czasu wspólne wyzwanie czyli udział w turnieju gry w bule. Turniej, którym oficjalnie otwarto tuchowski bulodrom był głównym punktem eventu wieńczącego projekt zrealizowany przez młodzież pod opieką i kierownictwem pani Anny Madejskiej, Dom Kultury w Tuchowie oraz MOSiR Tuchów w ramach programu „Równać Szanse”. W turnieju wzięło udział osiem trzyosobowych zespołów składających się z osób w różnym wieku. Naszą jednostkę reprezentowały dwie drużyny, w skład których wchodzili członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którą prowadzimy.

Dzień przez turniejem, w ramach „Nocnego dyżuru w remizie” przeprowadziliśmy zajęcia mające na celu naukę zasad gry oraz ćwiczenia i wewnętrzne eliminacje, dzięki którym wyłoniliśmy naszych reprezentantów na turniej.
Gra w bule to zupełnie nowa dyscyplina, która dzięki organizatorom zagościła w Tuchowie, jednak przygotowania do niej oraz sam udział w turnieju traktowaliśmy jako kolejną okazję do nauki, dobrej zabawy oraz jako jeden z punktów dwudniowego spotkania. W naszej pracy z dziećmi i młodzieżą, zwłaszcza podczas przygotowań do zawodów, staramy się przypominać, że udział w tego typu zawodach ma być dla nich przede wszystkim dobrą zabawą wzbogaconą o elementy zdrowej rywalizacji pozwalającej poczuć trochę adrenaliny a ponadto okazją do zaprezentowania jednostki i MDP na zewnątrz. Kolejną przypominaną przez nas zasadą jest ta, która mówi o tym jak ważne jest aby grupa czy zespół prowadziły działania wspólnie, dlatego też oprócz młodych druhów wchodzących w skład obu drużyn, na turniej przyszli także inni członkowie MDP, aby dopingować i kibicować swoim koleżankom i kolegom.
Każda z drużyn trafiła do grupy składającej się z czterech zespołów, pomiędzy którymi rozegrano mecze eliminacyjne systemem „każdy z każdym” grając do dwóch wygranych rund. O tym jak wyrównane były eliminacje i poziom prezentowany przez drużyny świadczy fakt, że zdecydowana większość gier, łącznie z finałem, kończyła się wynikiem w stosunku 2:1. Po rozegraniu przez każdą z drużyn trzech pojedynków i podsumowaniu wyników okazało się, że pierwsze miejsce w obu grupach zajęli nasi młodzi strażacy a to oznaczało, że zgodnie z regulaminem, w półfinale spotkają się z zespołami, które w swoich grupach zajęły drugie miejsca. Mecze półfinałowe były bardzo zacięte i wyrównane ale ostatecznie do finału rozgrywek awansowały obie nasze drużyny co, jak zauważył jeden z uczestników oznaczało, że: „turniej na pewno wygrają strażacy”. W finałowej rozgrywce lepsza, wygrywając oczywiście w stosunku 2:1, okazała się drużyna „starszych” (licząc średnią wieku) młodzieżowców”.

Ochotniczą Straż Pożarną w Tuchowie podczas turnieju reprezentowali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej: Oliwia Poręba, Karol Jantoń, Antoni Bakuliński, Oliwier Wąs, Adam Chwistek i Kuba Jantoń.
Comments are Closed