KOLEJNE DRZEWO NIE WYTRZYMAŁO NAPORU ŚNIEGU

Kolejne zdarzenie związane ze sporym obciążeniem jakie dla drzew stanowi mokry śnieg odnotowaliśmy w środę 27 stycznia o godzinie 10:25. Z informacji otrzymanej od dyżurnego SKKM PSP w Tarnowie wynikało, że nad chodnikiem prowadzącym do budynku przedszkola przy ulicy Szpitalnej niebezpiecznie zwisa drzewo, które w tej pozycji zagraża poruszającym się rodzicom i przedszkolakom. Administrator budynku ze względu na takie właśnie ryzyko a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo pieszych wyłączył ten odcinek chodnika z ruchu i poinformował o tym fakcie odpowiednie służby. Po otrzymaniu dyspozycji wyjazdu wyjechaliśmy do zdarzenia samochodem GBARt (Man) i po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że ok. 18 metrowa sosna, częściowo uschnięta, w wyniku obciążenia mokrym i ciężkim śniegiem uległa na tyle nieodwracalnemu uszkodzeniu, że zmuszeni byliśmy je usunąć. W tym celu niezbędne okazało się użycie piły spalinowej. Drzewo zostało bezpiecznie „położone” a następnie pocięte na mniejsze kawałki. Po usunięciu zagrożenia i przekazaniu miejsca zdarzenia administratorowi terenu, wróciliśmy do bazy. Działania trwały niespełna 30 minut.
Comments are Closed