SUBSTANCJA ROPOPOCHODNA, TYM RAZEM NA JEZDNI

O godzinie 15:54 po raz drugi dzisiaj syrena wezwała nas do remizy a powodem naszej popołudniowej interwencji była substancja ropopochodna, która była rozlana na drodze wojewódzkiej nr 977 a w zasadzie na jej odcinku od Poręby Radlnej do Tuchowa. Ze względu na długość odcinka, na którym znajdowała się substancja do zdarzenia zadysponowano pięć zastępów. Dwa z nich tj. zastęp PSP z JRG 1 w Tarnowie oraz druhowie z OSP w Porębie Radlnej prowadzili działania od strony Tarnowa natomiast na odcinek od strony Tuchowa skierowano strażaków z tuchowskiej jednostki oraz druhów z Karwodrzy i Piotrkowic. W czasie prowadzonych działań, na kolejnych odcinkach drogi wojewódzkiej wprowadzano ruch wahadłowy. Ostatecznie działania, od momentu zadysponowania pierwszego zastępu do momentu jego powrotu do bazy trwały niespełna dwie godziny.
Comments are Closed