DZIAŁANIA W ZWIĄZKU Z COVID-19

W związku z wykrytymi przypadkami koronawirusa na terenie gminy Tuchów a w sposób szczególny jego ogniskami tj. w klasztorze ojców redemptorystów oraz Zgromadzeniu Sióstr św. Józefa i prowadzonym przez nie Domu Pogodnej Jesieni, po kilkunastu dniach spokoju, do działań związanych z COVID-19 wróciliśmy także my.

We wtorek (9.06), w porozumieniu ze służbami wojewody małopolskiego, starosty tarnowskiego i burmistrza Tuchowa nasi strażacy wyjechali, tuż po godzinie 7, samochodem SLRR (Ford Transit) do Krakowa. Naszym zadaniem było odebranie sprzętu z Wojewódzkiego Magazynu Przeciwpowodziowego dla Małopolski (Obiekt Magazynowy w Krakowie Magazyn nr 1), który na czas trwania pandemii został przeznaczony do gromadzenia środków ochrony osobistej oraz płynów do dezynfekcji. W sumie do placówek trafił następujący asortyment: kombinezony (480 szt.), czepki ochronne (500 szt.), przyłbice (360 szt.), rękawiczki (3800 par), osłony na buty (340 par), półmaski FFP3 (240 szt.), środki dezynfekujące w 5 litrowych pojemnikach (140 szt.), fartuchy flizelinowe (400 szt.), gogle ochronne (240 szt.) oraz maski chirurgiczne (1550 szt.). Mając na uwadze zasady bezpieczeństwa a także aby zminimalizować ryzyko zakażenia strażacy, zabezpieczeni środkami ochrony osobistej, wypakowali przywieziony sprzęt w miejsca wcześniej wyznaczone oraz o godzinie ustalonej wcześniej wspólnie z przedstawicielami obu jednostek. W przypadku DPJ środki zostały wypakowane do zdezynfekowanego tuż przed naszym przyjazdem garażu, natomiast w klasztorze przywieziony ładunek został złożony w ustalonym miejscu na zewnątrz – obok wejścia do budynku. W obu przypadkach przekazanie sprzętu odbyło się bez kontaktu z przedstawicielami placówek.
Comments are Closed