DZIEŃ DZIECKA W TUCHOWIE

Bardzo głośno i wesoło a przede wszystkim bajkowo zrobiło się na tuchowskich ulicach w poniedziałkowe (1.06) przedpołudnie a to wszystko z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku za sprawą epidemii przybrał wyjątkową formę „BAJKOWEJ PARADY”. Kolumna pojazdów strażackich, motocyklistów z sową Tuchówką na czele oraz zamykającym grupę (na niezawodnym wehikule typu WSK) Tygryskiem a także roztańczonych postaci z bajek wyruszyła z tuchowskiego Domu Kultury o godzinie 10. 

Wraz z rozpoczęciem przejazdu, na tuchowskim niebie pojawiło się długo oczekiwane słońce, które towarzyszyło uczestnikom parady aż do jej końca. W bajkową podróż tuchowskich milusińskich zaprosili wspólnie z nami Myszka Miki, Myszka Mini, Minionek, Czerwony Kapturek oraz szalona Piratka. Krążąc po tuchowskich ulicach odwiedziliśmy m.in. wszystkie tuchowskie placówki przedszkolne oraz żłobek a także osiedla przy ul. Reymonta i Osiedlu Centrum. Uśmiechy widoczne na twarzach machających do nas i tańczących z nami dzieci to dla organizatorów najlepsze potwierdzenie, że trafiliśmy z pomysłem. I chociaż mamy nadzieję, że już wkrótce wrócimy do możliwości bezpośrednich spotkań z dzieciakami, to jednak tegoroczne obchody Dnia Dziecka przejdą do historii jako te inne i wyjątkowe a może … na stałe wpiszą się w kalendarz tuchowskich imprez i zwyczajów. Dobra zabawa, której uczestnikami były dzieci, ich rodzice, mieszkańcy Tuchowa oraz przypadkowi przechodnie i kierowcy a także sami organizatorzy potwierdziła wielowiekową tezę, że w sumie to całe życie jesteśmy dziećmi 🙂

Ponad dwugodzinną podróż ulicami naszego miasta przygotowali pracownicy tuchowskiego Domu Kultury, motocykliści z OWL’S Riders Tuchów oraz tuchowscy strażacy. W rolę szofera nowoczesnego, bezpiecznego, niezawodnego i pod wieloma względami wielofunkcyjnego „wehikułu czasu” wcielił się pan Grzegorz Gut a za oprawę muzyczną odpowiedzialny był pan Piotr Czochara.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wizyty w przedszkolach a więcej zdjęć można znaleźć na profilu FB Dom Kultury w Tuchowie. Zapraszamy.
Comments are Closed