DZIAŁALNOŚĆ BIEŻĄCA – AKTUALIZACJA

Po kilkudniowej przerwie spowodowanej pracami technicznymi wraca nasza strona internetowa. W związku z tym poniżej przedstawiamy kilka informacji związanych z naszą działalnością, którą prowadziliśmy od początku lipca.

Od początku miesiąca odnotowaliśmy łącznie sześć interwencji. Trzykrotnie nasze działania związane były z transportem darów oraz środków ochrony osobistej i środków dezynfekujących dla Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa. Dwukrotnie, tj. 3 i 10 lipca, środki te odbieraliśmy z magazynu w Krakowie będącego w dyspozycji Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. We wszystkich trzech przypadkach w działaniach wykorzystany był lekki samochód ratowniczo-rozpoznawczy Citroen Berlingo.

W czwartkowy wieczór 2 lipca o godz. 21:42 zostaliśmy wspólnie z zawodowcami z Siedlisk zadysponowani do zdarzenia na ul. Daszyńskiego w Tuchowie, gdzie doszło do uderzenia w barierki przez samochód osobowy. Po dotarciu na miejsce okazało się, że samochód został usunięty z drogi wojewódzkiej i nie stwarzał zagrożenia, jednak niebezpieczeństwo na podróżujących drogą wojewódzką nr 977 czekało z innej strony ponieważ na jezdni rozlana była substancja ropopochodna, która w połączeniu z padającym deszczem sprawiała, że kierowcy mieli poważne problemy z płynną jazdą a zwłaszcza z hamowaniem. Ostatecznie okazało się, że substancja znajdowała się na ulicach: Tarnowskiej, Daszyńskiego, Rynek.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 9 lipca ok. godziny 8:40 również w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977, tym razem jednak w miejscowości Łękawka, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe. Podróżujące pojazdami trzy osoby, w tym dziecko, zostały przebadane przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego i ostatecznie pozostały na miejscu a zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. W działaniach brał udział sześcioosobowy zastęp z naszej jednostki z samochodem GBARt (Man) oraz zastęp z JRG 1 PSP w Tarnowie a także patrol policji i ZRM.

Ostatnią z naszych interwencji odnotowaliśmy w poniedziałkowy wieczór 13 lipca, kilka minut po godzinie 22. O pomoc poprosił zespół ratownictwa medycznego prowadzący działania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Reymonta w Tuchowie. Ponieważ osoba, do której przyjechał zespół wymagała zabrania do szpitala, koniecznym okazała się nasza pomoc w jej transporcie do karetki.




Comments are Closed