DRZEWO NA LINKACH ENERGETYCZNYCH

O godzinie 18:34 w środę 22 lipca syrena wezwała do remizy naszych strażaków a powodem jej uruchomienia była konieczność interwencji na ulicy Biskupa Leona Wałęgi w Tuchowie.

Do zdarzenia wyjechał sześcioosobowy zastęp samochodem GBARt (MAN), który na miejscu zastał następującą sytuację: na linii energetycznej biegnącej wzdłuż drogi gminnej oparte było kilkumetrowe drzewo. Oprócz wspomnianej linii energetycznej, kilka metrów niżej znajdowała się kolejna linia, która stanowiła doprowadzenie prądu do pobliskiego budynku. Ponieważ drzewo nie było złamane tylko ugięło i przechyliło w ten sposób, że jego czubek zawisł na linii energetycznej, niezbędne okazało się użycie m.in. sprzętu spalinowego. Przy użyciu bosaka oraz wykorzystując pilarkę udało się bezpiecznie usunąć drzewo bez konieczności wzywania i dysponowania na miejsce pogotowia energetycznego. Po ok. 30 minutach od wyjazdu zastęp wrócił do miejsca stacjonowania.
Comments are Closed