STRAŻACY ZABEZPIECZALI TRASĘ WYŚCIGU

W poniedziałkowe przedpołudnie z Tarnowa wyruszyli kolarze, którzy w ramach pierwszego etapu 38. Karpackiego Wyścigu Kurierów, mieli do pokonania trasę z Tarnowa do Ciężkowic. Nie była to jednak trasa, która prowadzi najbardziej nam znaną drogą wojewódzką nr 977, ale kolarze przejechali m.in. przez gminy: Ryglice, Szerzyny i Gromnik.

Odcinek tegorocznej edycji wyścigu przebiegający przez gminę Tuchów, ze względu na prace przy budowie obwodnicy, omijał ścisłe centrum miasta i prowadził drogą z Bistuszowej przez Burzyn. W zabezpieczeniu poszczególnych odcinków, podobnie jak w ubiegłych latach, uczestniczyli strażacy z jednostek OSP. W zabezpieczenie odcinka na terenie gminy Tuchów włączyli się strażacy z: Tuchowa (2 pojazdy + 3 druhów), Siedlisk (3 druhów) oraz Dąbrówki Tuchowskiej (1 pojazd + 3 druhów).