ZDERZENIE OSOBÓWEK

W pojeździe leżącym na boku w polu kukurydzy zakończył swoją podróż osiemnastolatek kierujący BMW. Znalazł się tam w wyniku zderzenia z samochodem marki Peugeot, którym podróżowała również jedna osoba.

Z analizy wtorkowej (18.08) prognozy pogody jasno wynikało, że plan i scenariusz zbiórki szkoleniowej JOT musi zostać zmodyfikowany. O ile zapowiadane opady deszczu można było uwzględnić w planach to już konieczności wyjazdu do zdarzenia nijak nie można było zaplanować. O godzinie 17:52 do zdarzenia drogowego na ulicy Jana III Sobieskiego w Tuchowie został zadysponowany zastęp samochodem GBARt z naszej jednostki oraz strażacy PSP z posterunku czasowego w Siedliskach. Z informacji otrzymanej od dyżurnego SKKM PSP w Tarnowie wynikało, że w wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych, jeden z nich znajduje się na dachu. Po dojeździe na miejsce naszego zastępu zarówno kierujący BMW jak i podróżująca francuskim pojazdem kobieta znajdowali się poza pojazdami. Ponieważ mężczyzna posiadał widoczne urazy ręki i nogi, trafił w pierwszej kolejności pod opiekę naszego ratownika a po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego do karetki. Pozostali strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustabilizowali BMW przed przewróceniem się na dach oraz odłączyli akumulator. Następnie, na odcinku ok. 100 metrów drogi powiatowej wprowadzony został ruch wahadłowy, którym do zakończenia działań kierowali strażacy. Po zakończeniu naszych działań, miejsce zdarzenia oraz pojazdy przekazane zostały przybyłemu patrolowi policji, którego zadaniem było m.in. ustalenie okoliczności i przyczyn zdarzenia. Po niespełna trzech kwadransach mogliśmy wrócić do remizy i przeprowadzenia zaplanowanej wcześniej zbiórki.