ZDARZENIA Z UDZIAŁEM JEDNOŚLADÓW

Dwie ostatnie interwencje, do których byliśmy dysponowani, związane były ze zdarzeniami drogowymi, w których uczestniczyły samochody oraz jednoślady. Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce przed godziną 14 w niedzielę (27.06) w Tuchowie na ulicy Tarnowskiej, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977. Zadaniem naszym oraz strażaków PSP z Siedlisk było neutralizacja wycieków, które ujawniono w wyniku zderzenia jednośladu z samochodem osobowym. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie wymagał pomocy medycznej. 

Poważniejsze w skutkach okazało się dzisiejsze (29.06) zdarzenie w miejscowości Zabłędza (DW 977), do którego wyjechaliśmy o godzinie 9:45. W wyniku zderzenia skutera oraz samochodu osobowego poszkodowany został poruszający się jednośladem mężczyzna, który z urazem barku został zabrany do szpitala przez ZRM na dalsze badania. W działaniach trwających niespełna trzy kwadranse, poza naszymi strażakami, uczestniczyli zawodowcy z Siedlisk i Tarnowa, druhowie z Karwodrzy, ZRM oraz policjanci z WRD.
Comments are Closed