TUCHOWSCY DRUHOWIE W GRONIE MAŁOPOLSKICH SĘDZIÓW

W dniach 18-20 czerwca 2021 roku w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia odbyło się Szkolenie Sędziów Zawodów Sportowo-Pożarniczych zrealizowane według programu szkolenia z dnia 26 kwietnia 2019 roku w zakresie Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Powiat tarnowski w szkoleniu, które zostało zorganizowane przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa małopolskiego reprezentowało dwóch członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie – dh Jacek Oleksowicz oraz dh Łukasz Giemza. Obaj nasi druhowie, po odbyciu szkolenia stali się członkami Małopolskiego Kolegium Sędziów przy ZOW ZOSP RP.

Okazją do wykorzystania nabytych umiejętności i uzyskanych uprawnień były V Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze OSP oraz VII Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze MDP wg międzynarodowego regulaminu CTIF, które odbyły się 26 czerwca 2021 roku na terenie Małopolskiej Areny Lekkoatletycznej w Wieliczce. Organizatorami wydarzenia były: Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Małopolskiego oraz Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Do zawodów przystąpiło 46 drużyn z całego województwa. 32 Drużyny MDP oraz 14 drużyn OSP rywalizowały w dwóch konkurencjach, tj. w ćwiczeniu bojowym oraz sztafecie pożarniczej. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska powołana przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Krakowie pod przewodnictwem Dh Andrzeja Gwiazdonika. W skład w/w komisji wchodzili druhowie OSP oraz strażacy Państwowej Straży Pożarnej.

Ostateczne wyniki zawodów, ogłoszone po kilkugodzinnych zmaganiach, przedstawiają się następująco:

KATEGORIA MDP Dziewczęta
1. MDP Przytkowice – pow. wadowicki
2. MDP Perła – pow. brzeski
3. MDP Nowe Bystre – pow. tatrzański

KATEGORIA MDP CHŁOPCY
1. MDP Przytkowice – pow. wadowicki
2. MDP Mikluszowice – pow. bocheński
3. MDP Nowe Bystre – pow. tatrzańśki

KATEGORIA KDP „A”
1. OSP Jordanów – pow. suski
2. OSP Ptaszkowa – pow. nowosądecki
3. OSP Skomielna Biała – pow. myślenicki

KATEGORIA KDP „B”
1. OSP Przecieszyn – pow. oświęcimski

KATEGORIA OSP „A”
1. OSP Dzianisz Górny – pow. tatrzański
2. OSP Jordanów – pow. suski
3. OSP Przytkowice – pow. wadowicki

KATEGORIA OSP „B”
1. OSP Jordanów – pow. suski
Comments are Closed