ŚWIĄTEK, PIĄTEK CZY NIEDZIELA …

Nic się nie zmienia w naszych priorytetach i wciąż, bez względu na porę roku czy dnia, święto lub dzień powszedni, naszą podstawową i zarazem najważniejszą działalnością jest udział w działaniach ratowniczych. W taki też sposób „uczciliśmy” tegoroczny Dzień Strażaka. 

O godzinie 16:34, w poniedziałkowe (4.05) popołudnie otrzymaliśmy zgłoszeniu o pożarze, do którego doszło przy ulicy Nowej w Tuchowie. Po dojeździe na miejsce okazało się, że z nieustalonych przyczyn zapaliły się tuje ogrodowe rosnące wzdłuż ogrodzenia prywatnej posesji. Dzięki sprawnej akcji właścicieli oraz sąsiadów, którzy przystąpili do gaszenia palących się krzewów użyczając wody i ogrodowego węża, ostatecznie skończyło się na spalonych 9 tujach ogrodowych. Do naszych działań należało dogaszenie i skontrolowanie pogorzeliska a następnie pisemne przekazanie miejsca zdarzenia właścicielce. W działaniach trwających niespełna 30 minut uczestniczył sześcioosobowy zastęp z samochodem GBART (Man) oraz dwuosobowy patrol policji.

Zapraszamy na nasz profil FB OSP KSRG Tuchów, gdzie zamieściliśmy zdjęcia z miejsca zdarzenia.
Comments are Closed