SD-30 OFICJALNIE W PODZIALE BOJOWYM

1 marca 2021 roku po ponad dwóch latach do naszego podziału bojowego powrócił (chociaż w innej postaci) samochód drabina mechaniczna oznaczony symbolem SD-30. Samochód na podwoziu MAN M03 14.220 został zabudowany przez firmę Magirus w 1996 roku i w listopadzie ub. r. został zakupiony przez Gminę Tuchów a w styczniu 2021 roku przekazany do służby naszej jednostce.

Jak już wspominaliśmy poprzedni samochód zabudowany na podwoziu Jelcza 420 P (z 1977 roku) od listopada 2018 roku był wycofany z podziału bojowego i nie mógł uczestniczyć w działaniach ratowniczych. Obecny pojazd przez ostatnie kilka tygodni był przystosowywany do naszych potrzeb i wymagań a następnie, po wykonaniu rocznego przeglądu przez przedstawiciela firmy Fire Max został dopuszczony do udziału w działaniach ratowniczych.

Wszystkie prace przystosowujące pojazd do potrzeb i wymagań ratowniczej służby zostały wykonane przez naszych strażaków i z tego miejsca chcielibyśmy podziękować firmie UPM Service Sp. z o.o. z Tuchowa za wykonanie i nieodpłatne przekazanie elementów aluminiowych konstrukcji kosza, które wymieniliśmy na nowe ze względu na ich lepsze parametry. Dziękujemy również firmie WIMED Sp. z o.o. Sp. K. z Tuchowa za wykonanie i nieodpłatne przekazanie elementów odblaskowych, których umieszczenie na pojeździe w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo podczas prowadzenia działań.
Comments are Closed