LUTY SPOKOJNY ALE NIE PRÓŻNOWALIŚMY /foto/

Luty br. okazał się dla nas bardzo spokojnym miesiącem pod względem interwencji a zdecydowana ich większość związana była z transportem osób do punktów szczepień. Jak już wspominaliśmy w jednym z poprzednich wpisów działania takie prowadziliśmy wspólnie z pracownikami Domu Kultury w Tuchowie oraz Urzędu Miejskiego w Tuchowie, z którymi w sumie dowieźliśmy do punktów szczepień 30 osób, które wyraziły chęć zaszczepienia i nie miały możliwości dotarcia do wybranego punktu.

W naszym przypadku takie właśnie działania podejmowaliśmy w dniach 3, 5, 10, 17, 18, 24, 25 i 26 lutego. W sumie wykonaliśmy 11 przejazdów, podczas których z transportu skorzystało łącznie 13 osób.

Poza wspomnianymi już transportami, 12 lutego wyjechaliśmy do pożaru sadzy w kominie budynku jednorodzinnego, natomiast 17 lutego o godzinie 19:26 prowadziliśmy działania na ulicy: Wróblewskiego w związku z roztopami. W wyniku gwałtownego topnienia śniegu oraz opadów deszczu woda spływająca ulicą Wróblewskiego nie mogąc spłynąć do zamarzniętych i niedrożnych studzienek zagrażała jednemu ze sklepów spożywczo-przemysłowych przy tej ulicy. Podczas dwugodzinnych działań, w których uczestniczyło w sumie 13 strażaków wspartych pojazdami GBARt (Man) i SLRr (Ford Transit), udrożniliśmy kilkanaście studzienek na całym odcinku ul. Wróblewskiego a dzięki wsparciu i pomocy pana Andrzeja Potoka, który przy użyciu koparki usunął lód i śnieg z okolic wiaduktu kolejowego obok sklepu udało się odprowadzić spływającą wodę do studzienek kanalizacji deszczowej i zapobiec zalaniu m.in. wspomnianego sklepu.
Comments are Closed