PRACOWITY POCZĄTEK PAŹDZIERNIKA

Kolejne październikowe interwencje odnotowaliśmy w ostatnich dniach. W sobotę, wtorek i czwartek dyspozycję wyjazdu do działań otrzymywali nasi strażacy. Szczegóły poniżej. Wietrzny weekend także w powiecie tarnowskim dał się we znaki służbom a silny wiatr, który w sobotę (3.10) złamał konary drzewa przy ulicy Szpitalnej w Tuchowie. Ponieważ złamane konary zawisły na linkach telekomunikacyjnych tuż obok budynku filii wyjazdowej powiatowej stacji pogotowia ratunkowego a część z nich spadła na ciąg pieszy w kierunku „Skałki”, kilka minut po godzinie 14 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do ich usunięcia. W działaniach trwających niespełna dwa kwadranse uczestniczył zastęp z samochodem GBARt (Man). 

We wtorkowy (6.10) wieczór po raz pierwszy w tym tygodniu zostaliśmy zadysponowani do usunięcia substancji ropopochodnej, która rozlana była na drodze wojewódzkiej nr 977. Ponieważ odcinek, na którym miejscami rozlana była substancja rozciągał się od ul. Długiej w Tuchowie aż do Poręby Radlnej, w działaniach uczestniczyły zastępy z Tuchowa, Karwodrzy i Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach.

Sporo większe siły i środki zostały postawione na nogi i zaangażowane do działań w czwartkowy (8.10) poranek do neutralizacji substancji, która tym razem znajdowała się na jezdni i rozciągała na odcinku od ul. Partyzantów w Tuchowie aż do Zalasowej. W działaniach, które rozpoczęły się tuż przed godziną 6 i trwały ponad dwie i pół godziny brali udział zawodowcy z Siedlisk, zastępy GBARt (Man) i GBA (Star) z Tuchowa a także druhowie z Karwodrzy, Ryglic i Zalasowej.
Comments are Closed