POŻAR ŚCIERNISKA W ZABŁĘDZY

W poniedziałkowe (3.08) przedpołudnie wspólnie ze strażakami PSP z Siedlisk i druhami z Karwodrzy zostaliśmy zadysponowani do pożaru ścierniska w Zabłędzy.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 11:18 i po zebraniu się obsady w remizie, sześcioosobowym zastępem wyjechaliśmy do zdarzenia. Po dotarciu na miejsce zastaliśmy następującą sytuację: spaleniu uległo kilkanaście arów a płomienie widoczne były jeszcze na dwóch krańcach pogorzeliska. Obecny na miejscu właściciel własnymi siłami próbował gasić pożar, jednak nie mógł tego robić jednocześnie w na dwóch krańcach spalonej powierzchni. Przy użyciu szybkiego natarcia i tłumic szybko uporaliśmy się z płomieniami a po dojeździe na miejsce druhów z Karwodrzy, wspólnymi siłami przelaliśmy spalony teren. Po skontrolowaniu całości pogorzeliska i zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi z odpowiednimi zaleceniami. W działaniach trwających niespełna trzy kwadranse uczestniczyło 15 strażaków.
Comments are Closed