KOLEJNY POŻAR W ŁOWCZOWIE

Zdecydowanie za często w tym sezonie wiosennym kierunek naszych interwencji związanych z wypalaniem traw i nieużytków to okolice Łowczowa. Do podobnego zdarzenia zostaliśmy zadysponowani w piątkowe (24.04) popołudnie o godzinie 14:15. Na miejsce zdarzenia wyjechał zastęp samochodem GBARt (Man).

Zgłoszenie do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie wpłynęło z policji i po naszym dotarciu na miejsce funkcjonariusze policji z Tarnowa zabezpieczali miejsce pożaru, w wyniku którego występowało bardzo duże zadymienia zarówno na drodze powiatowej Tuchów – Pleśna jak i linii kolejowej Tarnów – Leluchów. Przy użyciu tłumic oraz wody podanej z szybkiego natarcia udało się szybko ugasić płomienie i pozostało nam dokładnie przelać oraz skontrolować pogorzelisko. Po niespełna trzech kwadransach zakończyliśmy działania i mogliśmy wrócić do swojej remizy.

Zdjęcia oczywiście na naszym profilu OSP KSRG TUCHÓW FB.
Comments are Closed