DWIE INTERWENCJE W PIERWSZYCH DNIACH PAŹDZIERNIKA

Po kilkunastodniowej przerwie wracamy do uzupełniania naszych statystyk i podejmowanych interwencji. W czwartek (1.10) interweniowaliśmy w Siedliskach natomiast w piątkowy (2.10) poranek w Zabłędzy.


O godzinie 19:45 w czwartkowy wieczór otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do Siedlisk, gdzie na drodze powiatowej w kierunku Pleśnej doszło do zderzenia samochodu Volkswagen Passat z Kia Sportage. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy, z których jeden – kobieta trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego ale ostatecznie pozostała na miejscu zdarzenia. W czasie prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej był wstrzymany. Po dojeździe na miejsce zastępu z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach, który wracał ze zdarzenia w gminie Ryglice, nasz zastęp (GBARt) został odesłany do bazy a na miejscu pozostali zawodowcy oraz druhowie z Siedlisk.

W piątkowy poranek, o godzinie 6:45, zostaliśmy wezwani do remizy a powodem alarmu było zdarzenie, do którego doszło w Zabłędzy. Z informacji otrzymanej od dyżurnego SKKM PSP w Tarnowie wynikało, że w budynku jednorodzinnym doszło do wybuchu butli z gazem w wyniku czego poszkodowane zostały dwie osoby. Do zdarzenia wyjechał sześcioosobowy zastęp samochodem GBARt. Podobną dyspozycję dostali również zawodowcy z Siedlisk i druhowie z Karwodrzy a także zastęp z JRG 2 PSP w Tarnowie. Jako pierwsi na miejsce dotarł zespół ratownictwa medycznego, który zaopiekował się poszkodowanymi osobami. Do działań przybyłych na miejsce strażaków należało m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wyniesienie z budynku dwóch butli z gazem oraz sprawdzenie czy w budynku nie znajdują się inne poszkodowane osoby. Ostatecznie, w wyniku odniesionych obrażeń dwie dorosłe poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala a niepełnoletnie osoby trafiły pod opiekę rodziny. Ostatecznie na miejsce dojechali również: dowódca JRG 2 i zastępca komendanta miejskiego PSP a także patrol policji, pracownicy zakładu energetycznego a także burmistrz i zastępca burmistrza Tuchowa. Działania prowadzone przez straż pożarną i ZRM zakończyły się o godzinie 9:30, natomiast czynności prowadzone przez pracowników nadzoru budowlanego a następnie biegłego i śledczych trwały do późnych godzin popołudniowych. Rozmiar zdarzenia a przede wszystkim siłę wybuchu i jego skutki najlepiej pokazują zdjęcia z miejsca zdarzenia, które można zobaczyć na naszym profilu: OSP KSRG Tuchów FB.
Comments are Closed