CZOŁOWE ZDERZENIE NA WOJEWÓDZKIEJ

Zakręt w Zabłędzy na drodze wojewódzkiej nr 977, przy skręcie na Karwodrzę, to jedno z miejsc na terenie naszej gminy, w którym jeśli już dochodzi do zdarzeń drogowych, to są one wyjątkowo poważne w skutkach. Analizując historię zdarzeń na tym zakręcie można też użyć określenia, że nie wybacza on błędów popełnianych przez kierowców w tym miejscu. Niestety tak też było w piątkowe (19.03) przedpołudnie kilka minut po godzinie 10.

Informację o wypadku otrzymaliśmy o godzinie 10:18 i do zdarzenia wyjechaliśmy samochodem GBARt (Man). Po przyjeździe na miejsce zastaliśmy następującą sytuację: w fosie znajdował się samochód Audi (w kolorze czarnym), który kierowca i pasażerka opuścili o własnych siłach i przed naszym przybyciem. Na pasie w kierunku Tarnowa stał również samochód marki Audi (w kolorze czerwonym), którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich – pasażer, przy pomocy postronnych osób opuścił pojazd i znajdował się na poboczu, natomiast drugi – kierowca został uwięziony w pojeździe. W trakcie, gdy poszkodowanym we wnętrzu zajmowali się ratownicy, przygotowany został zestaw narzędzi hydraulicznych, przy użyciu których został wykonany dostęp do poszkodowanego. Po ewakuowaniu kierowcy z pojazdu został on zabrany do karetki, w której pod opieką zespołu ratownictwa medycznego oczekiwał na wezwany na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec – ratownik 6, który został poderwany z bazy w Krakowie. Ostatecznie do szpitala trafili obaj mężczyźni z czerwonego Audi. Następnie do swoich czynności przystąpili funkcjonariusze policji, którzy na podstawie zebranych dowodów ustalą przebieg zdarzenia. W działaniach trwających ponad dwie godziny uczestniczyli: GBARt (OSP KSRG Tuchów), GBARt (Posterunek Czasowy PSP w Siedliskach), SLOp (JRG 2 PSP w Tarnowie), GBARt (OSP Karwodrza), ZRM (3 zespoły), LPR (1 śmigłowiec), Policja (5 pojazdów).

Zdjęcia z miejsca zdarzenia na naszym profilu OSP KSRG Tuchów
Comments are Closed