ROZLANY OLEJ POWODEM WTORKOWIEJ INTERWENCJI NA POWIATÓWCE

Ponad godzinę trwały nasze działania na ul. Sobieskiego w ciągu drogi powiatowej w kierunku Łowczowa. Dyspozycję wyjazdu do zdarzenia otrzymaliśmy we wtorek (28.07) o godzinie 10:12. Z informacji otrzymanej od dyżurnego wynikało, że patrol policji zabezpiecza odcinek drogi powiatowej, na której rozlana jest substancja ropopochodna.

Ostatecznie okazało się, że skrzyżowaniu znajduje się sporych rozmiarów rozlewisko oleju hydraulicznego, które przechodzi w plamę o szerokości kilkudziesięciu centymetrów i rozciąga na odcinku ok. 500 metrów. Po
przeprowadzonym rozpoznaniu, kierujący działaniami ratowniczymi poprosił dyżurnego SKKM PSP w Tarnowie o zadysponowanie dodatkowych sił i środków dlatego na miejsce wysłano zastęp PSP z Siedlisk. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu jednego pasa jezdni z ruchu i neutralizacji rozlanego oleju przy użyciu sorbentu. Na czas trwania działań wprowadzono ruch wahadłowy, którym kierowali obecni na miejscu policjanci z Tuchowa.
Comments are Closed