TRAGICZNE W SKUTKACH PRACE CIĄGNIKIEM

We środę (25.03) o godzinie 11:08 otrzymaliśmy na nasze telefony informację o konieczności stawienia się na alarm w remizie. Po zgłoszeniu gotowości informacja przekazana przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie brzmiała bardzo niepokojąco: „mężczyzna przygnieciony przez ciągnik”. Dyspozycję wyjazdu otrzymał zastęp GBARt z naszej jednostki oraz zawodowcy z Siedlisk i Tarnowa. W trakcie dojazdu otrzymaliśmy dodatkową informację, z której wynikało, że na miejscu jest już zespół ratownictwa medycznego. Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zabezpieczenie wycieków płynów eksploatacyjnych, odłączenie akumulatora oraz podniesienie ciągnika i wydobycie poszkodowanego. Lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon mężczyzny a do swoich czynności przystąpili policjanci oraz prokurator. Po dwóch godzinach zastępy strażaków wróciły do swoich remiz ale, jak się okazało, nie na długo …
Comments are Closed