OKRES ŚWIĄTECZNY ZE STRAŻACKIM AKCENTEM

Tegoroczna pomoc z naszej strony w przygotowaniu iluminacji tuchowskiego rynku nie ograniczyła się jedynie do działań przy dekorowaniu światełkami choinki i drzewa rosnącego obok alejki. Nasza propozycja włączenia się w świąteczne udekorowanie rynku i umieszczenie na płycie rynku strażackiego akcentu spotkała się z pozytywnym przyjęciem władz Tuchowa dlatego przystąpiliśmy do realizacji naszego pomysłu a efekty …? zobaczcie i oceńcie Szanowni Mieszkańcy sami.  W tym wyjątkowym i trudnym roku wiele dziedzin życia a przede wszystkim naszych przyzwyczajeń, tradycji i zwyczajów zostało zakłóconych. To właśnie te przyczyny stały się głównym powodem do zrealizowania pewnego pomysłu, który kilkanaście dni temu pojawił się w naszych rozmowach. Głównym celem, który nam, (nomen omen przyświecał 😉 ) było to, aby spróbować chociaż w symboliczny sposób włączyć się w poprawienie humoru i wywołanie uśmiechu i radości na twarzach mieszkańców a może i przejeżdżających przez Tuchów podróżnych. Efekty naszej kilkugodzinnej pracy można zobaczyć od piątku (11.12) na płycie tuchowskiego rynku. Możliwość zobaczenia pełnych efektów zależy jednak od natężenia światła dziennego, które to decyduje o momencie uruchomienia iluminacji.

Nie jest to do końca nasz autorski pomysł a podobnie ozdobione pojazdy można już było zobaczyć m.in. w gminie Krzeszowice a także w Krakowie, gdzie tego typu akcję, nie pierwszy już raz, przygotowują strażacy ze Szkoły Aspirantów PSP.
Comments are Closed