POŻAR SADZY W KOMINIE

Kolejny pożar sadzy w kominie, w przedłużającym się tegorocznym okresie grzewczym był powodem interwencji, do której zostaliśmy wysłani we wtorkowe (13.04) przedpołudnie, o godzinie 10:55.

Do pożaru, który wybuchł w murowanym budynku przy ulicy Konopnickiej w Tuchowie, zostaliśmy zadysponowani wspólnie z zawodowcami z Siedlisk. Przed naszym przyjazdem budynek opuściły obecne w nim osoby, więc nam pozostało przystąpić do gaszenia palącej się sadzy. W trakcie przeprowadzonego rozpoznania, podczas którego użyliśmy kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego ten ostatni, na poziomie nieużytkowego strychu, wskazał niebezpieczny poziom stężenia tlenku węgla, potwierdzony chwilę później stwierdzoną nieszczelnością komina. Po wygaszeniu pieca i podaniu do komina proszku gaśniczego, dzięki któremu udało się wstępnie stłumić płomienie, podjęliśmy próbę udrożnienia przewodu kominowego. W międzyczasie zastęp z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach został przedysponowany do innego zdarzenia i dalsze działania prowadziliśmy sami. Udrożniony komin wyczyściliśmy używając zestawu kominiarskiego a następnie wykorzystując sito kominowe podaliśmy do przewodu kominowego ponownie proszek gaśniczy, który ostatecznie ugasił pożar. Po skontrolowaniu kamerą termowizyjną rozgrzanego komina i stwierdzeniu, że jego temperatura powoli ale jednak spada, miejsce zdarzenia pisemnie i z odpowiednimi zaleceniami przekazaliśmy mieszkańcom.
Comments are Closed