POWIATOWE I GMINNE ZAWODY MDP

Dwa minione weekendy przyniosły sporo emocji związanych z rywalizacją strażaków – członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prowadzonych przez ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Tuchów i powiatu tarnowskiego. Gminne i powiatowe halowe zawody sprawnościowe MDP odbyły się odpowiednio 23 lutego i 1 marca w gościnnej hali tuchowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i po raz pierwszy zawody przeprowadzono według nowego regulaminu zatwierdzonego w 2019 roku przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie, Gmina Tuchów, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie.

1 marca odbyły się „III Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo – Pożarnicze”, w których uczestniczyło 81 młodych druhów z 10 gmin powiatu tarnowskiego. Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku, który od najmłodszego druha Oliwiera Wąsa odebrał wiceprezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie druh Łukasz Łach. Po odegraniu hymnu „Rycerze Floriana” i oficjalnym rozpoczęciu młodzi druhowie zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi podczas zawodów. Na specjalnie przygotowanych torach zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach, a zawody odbyły się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej w skład której weszli druhowie: Stanisław Pyzik, Grzegorz Podobiński (OSP Staszkówka), Jacek Oleksowicz (OSP Tuchów).

W uroczystym podsumowaniu i zakończeniu rywalizacji udział wzięli: prezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie Kazimierz Sady, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie Łukasz Łach, przewodniczący komisji rewizyjnej ZOP ZOSP RP w Tarnowie Andrzej Witek, zastępca komendanta miejskiego PSP w Tarnowie mł. bryg. Michał Kotus, zastępca burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski, a także członek ZOG ZOSP RP w Tuchowie Grzegorz Borgula.

Powiat tarnowski w zawodach wojewódzkich, które początkiem kwietnia odbędą się w Wieliczce, będą reprezentowali przedstawiciele gminy Wierzchosławice tj. drużyny z Bogumiłowic oraz Łętowic.
Ostateczne wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

1) STARTY DRUŻYNOWE
GR. I – dziewczęta (drużynowo, wiek: 2005 – 2010) – 7 drużyn
I miejsce MDP OSP BOGUMIŁOWICE (gm. Wierzchosławice) – 130,84 punktów
II miejsce MDP OSP LUBASZOWA (gm. Tuchów) – 153,63 punktów
III miejsce MDP OSP RZEPIENNIK STRZYŻEWSKI (gm. Rzepiennik Strzyż.) – 157,25 punktów

GR. II – chłopcy/mieszane (drużynowo, wiek: 2005 – 2010) – 10 drużyn
I miejsce MDP OSP ŁĘTOWICE (gm. Wierzchosławice) – 134,85 punktów
II miejsce MDP OSP RYGLICE (gm. Ryglice) – 136,57 punktów
III miejsce MDP OSP RZEPIENNIK STRZYŻEWSKI (gm. Rzepiennik Strzyż.) – 140,06 punktów

2) STARTY INDYWIDUALNE
GR. III – dziewczęta (indywidualnie, wiek: 2005 – 2010) – 42 osoby
I miejsce KUMOREK MARTYNA MDP OSP BOGUMIŁOWICE – 30,88 punktów
II miejsce EMILIA WOLAK MDP OSP BOGUMIŁOWICE – 31,23 punktów
III miejsce ALEKSANDRA BIEŚ MDP OSP BOGUMIŁOWICE – 32,58 punktów

GR. IV – chłopcy (indywidualnie, wiek: 2005 – 2010) – 39 osób
I miejsce LATOCHA PAWEŁ MDP OSP ŁĘTOWICE – 31,69 punktów
II miejsce DUDOWICZ KACPER MDP OSP RYGLICE – 32,07 punktów
III miejsce WĄTROBA RADOSŁAW MDP OSP RYGLICE – 32,48 punktów

W VII Gminnych Halowych Zawodach Sprawnościowych MDP”, które zostały przeprowadzone w niedzielne popołudnie się 23 lutego, udział wzięło 76 zawodników z 8 ochotniczych straży pożarnej naszej gminy. Tym razem w składzie komisji sędziowskiej znaleźli się druhowie Zenon Mikrut, Wojciech Nocek (OSP Ryglice) oraz Jacek Oleksowicz (OSP Tuchów). Wśród gości, którzy byli obecni podczas zawodów oraz wręczyli najlepszym dyplomy, medale i puchary znaleźli się: zastępca burmistrza Tuchowa a jednocześnie przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie Wiktor Chrzanowski, przewodniczący komisji rewizyjnej ZOP ZOSP RP w Tarnowie Andrzej Witek, prezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie Mieczysław Kras a także członek ZOG ZOSP RP w Tuchowie Grzegorz Borgula. Po podsumowaniu startów poszczególnych druhów awans do zawodów powiatowych uzyskały MDP z Lubaszowej i Dąbrówki Tuchowskiej. Ostateczne wyniki zawodów gminnych przedstawiają się następująco:

1) STARTY DRUŻYNOWE
GR. I – dziewczęta (drużynowo, wiek: 2005 – 2010) – 5 drużyn
I miejsce MDP OSP LUBASZOWA – 157,42 punktów
II miejsce MDP OSP DĄBRÓWKA TUCHOWSKA – 188,16 punktów
III miejsce MDP OSP KARWODRZA I – 201,98 punktów

GR. II – chłopcy/mieszane (drużynowo, wiek: 2005 – 2007) – 6 drużyn
I miejsce MDP OSP LUBASZOWA – 144,66 punktów
II miejsce MDP OSP DĄBRÓWKA TUCHOWSKA – 149,80 punktów
III miejsce MDP OSP ŁOWCZÓW – 151,73 punktów

GR. III – chłopcy/mieszane (drużynowo, wiek: 2008 – 2010) – 3 drużyny
I miejsce MDP OSP DĄBRÓWKA TUCHOWSKA – 168,94 punktów
II miejsce MDP OSP TUCHÓW – 175,71 punktów
III miejsce MDP OSP SIEDLISKA – 203,84 punktów

2) STARTY INDYWIDUALNE
GR. IV – chłopcy (indywidualnie, wiek: 2002 – 2004) – 11 osób
I miejsce JANAS BARTŁOMIEJ MDP TUCHÓW – 31,83 punktów
II miejsce DRABIK LARS MDP TUCHÓW – 32,13 punktów
III miejsce BORATYŃSKI KACPER MDP TUCHÓW – 34,98 punktów

GR. V – dziewczęta (indywidualnie, wiek: 2002 – 2004) – 3 osoby
I miejsce BORGULA MILENA MDP DĄBRÓWKA TUCHOWSKA – 33,31 punktów
II miejsce WOŁKOWICZ AGNIESZKA MDP ŁOWCZÓW – 36,53 punktów
III miejsce DAMIAN NICOLETTA MDP MESZNA OPACKA – 47,29 punktów

GR. VI – chłopcy (indywidualnie, wiek: 2005 – 2010) – 32 osoby
I miejsce GIERAŁT PATRYK MDP DĄBRÓWKA TUCHOWSKA – 31,40 punktów
II miejsce LISAK ADRIAN MDP LUBASZOWA – 32,48 punktów
III miejsce JANTOŃ KAROL MDP TUCHÓW – 34,10 punktów

GR. VII – dziewczęta (indywidualnie, wiek: 2005 – 2010) – 30 osób
I miejsce BANEK KAMILA MDP ŁOWCZÓW – 36,05 punktów
II miejsce DUSZA MAGDALENA MDP LUBASZOWA – 36,41 punktów
III miejsce GRZESIK KATARZYNA MDP DĄBRÓWKA TUCHOWSKA – 37,16 punktów
Comments are Closed