POWIATOWE I GMINNE ZAWODY MDP

Dwa minione weekendy przyniosły sporo emocji związanych z rywalizacją strażaków – członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych prowadzonych przez ochotnicze straże pożarne z terenu gminy Tuchów i powiatu tarnowskiego. Gminne i powiatowe halowe zawody sprawnościowe MDP odbyły się odpowiednio 23 lutego i 1 marca w gościnnej hali tuchowskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i po raz pierwszy zawody przeprowadzono według nowego regulaminu zatwierdzonego w 2019 roku przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. małopolskiego.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie, Gmina Tuchów, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie.

1 marca odbyły się „III Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo – Pożarnicze”, w których uczestniczyło 81 młodych druhów z 10 gmin powiatu tarnowskiego. Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku, który od najmłodszego druha Oliwiera Wąsa odebrał wiceprezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie druh Łukasz Łach. Po odegraniu hymnu „Rycerze Floriana” i oficjalnym rozpoczęciu młodzi druhowie zostali zapoznani z zasadami obowiązującymi podczas zawodów. Na specjalnie przygotowanych torach zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach, a zawody odbyły się pod czujnym okiem komisji sędziowskiej w skład której weszli druhowie: Stanisław Pyzik, Grzegorz Podobiński (OSP Staszkówka), Jacek Oleksowicz (OSP Tuchów).

W uroczystym podsumowaniu i zakończeniu rywalizacji udział wzięli: prezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie Kazimierz Sady, wiceprezes ZOP ZOSP RP w Tarnowie Łukasz Łach, przewodniczący komisji rewizyjnej ZOP ZOSP RP w Tarnowie Andrzej Witek, zastępca komendanta miejskiego PSP w Tarnowie mł. bryg. Michał Kotus, zastępca burmistrza Tuchowa Wiktor Chrzanowski, a także członek ZOG ZOSP RP w Tuchowie Grzegorz Borgula.

Powiat tarnowski w zawodach wojewódzkich, które początkiem kwietnia odbędą się w Wieliczce, będą reprezentowali przedstawiciele gminy Wierzchosławice tj. drużyny z Bogumiłowic oraz Łętowic.
Ostateczne wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

1) STARTY DRUŻYNOWE
GR. I – dziewczęta (drużynowo, wiek: 2005 – 2010) – 7 drużyn
I miejsce MDP OSP BOGUMIŁOWICE (gm. Wierzchosławice) – 130,84 punktów
II miejsce MDP OSP LUBASZOWA (gm. Tuchów) – 153,63 punktów
III miejsce MDP OSP RZEPIENNIK STRZYŻEWSKI (gm. Rzepiennik Strzyż.) – 157,25 punktów

GR. II – chłopcy/mieszane (drużynowo, wiek: 2005 – 2010) – 10 drużyn
I miejsce MDP OSP ŁĘTOWICE (gm. Wierzchosławice) – 134,85 punktów
II miejsce MDP OSP RYGLICE (gm. Ryglice) – 136,57 punktów
III miejsce MDP OSP RZEPIENNIK STRZYŻEWSKI (gm. Rzepiennik Strzyż.) – 140,06 punktów

2) STARTY INDYWIDUALNE
GR. III – dziewczęta (indywidualnie, wiek: 2005 – 2010) – 42 osoby