KOLEJNA DOTACJA DLA OSP TUCHÓW

MAŁY STRAŻAK wie jak ratować życie i zdrowie – zapewnienie gotowości do działań Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej przy OSP w Tuchowie, poprzez zakup sprzętu i modeli szkoleniowych do nauki udzielania pierwszej pomocy.

Co kryje się pod tak długim opisem?

Z radością informujemy, iż złożony przez nas w lutym, do Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu, został rozpatrzony pozytywnie i tym samym znaleźliśmy się w gronie 95 beneficjentów programu MAŁY STRAŻAK 🙂

Co to oznacza dla naszej OSP?

Ni mniej ni więcej to, iż w najbliższym czasie, nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzbogaci się o nowy sprzęt w postaci:- defibrylatora szkoleniowego- fantomu szkoleniowego- kamizelki do postępowania przy zadławieniach. Zaawansowany, treningowy defibrylator AED z symulacją pełnego wachlarza realnych zdarzeń oraz wymiennymi elektrodami, zastąpi dotychczas używany, wyeksploatowany i niesprawny już model. Nowoczesny fantom z wizualizacją przepływu krwi będzie pomagał, naocznie przekonać się, na czym dokładnie polega RKO oraz jakie są konsekwencje niedokładnych uciśnięć. Z kolei, kamizelka do postępowania przy zadławieniach, to praktycznie jedyny, bezpieczny sposób nauki postępowania przy zakrztuszeniach (rękoczynu Heimlicha).

Wierzymy, iż nowy sprzęt, prócz nabywania i utrwalania realnych umiejętności udzielania pierwszej pomocy, będzie również zachęcał kolejne rzesze dzieci i młodzieży do wstępowania i działania w ramach MDP przy OSP w Tuchowie.

Dziękujemy serdecznie WFOŚiGW w Krakowie za przyznane wsparcie w wysokości 2 510,68 zł oraz gratulujemy druhom z OSP Karwodrza i OSP Dąbrówka Tuchowska uzyskanych w tym samym programie środków 🙂.

Więcej informacjo o programie oraz pełna lista beneficjentów na stronie bit.ly/3VKzWfW
Comments are Closed