KALENDARZE STRAŻACKIE

Szanowni Mieszkańcy Tuchowa!!!

Przez dziesiątki minionych lat tradycją związaną z końcem roku były odwiedziny naszych strażaków w domach mieszkańców Tuchowa. Podczas tych wizyt przekazywaliśmy tuchowskim rodzinom nasze kalendarze strażackie. W ten sposób rokrocznie odwiedzaliśmy ponad tysiąc rodzin.

W tym wyjątkowym roku, mając na uwadze panującą sytuację epidemiologiczną nie możemy sobie pozwolić na to aby narażać na niebezpieczeństwo ani naszych strażaków ani tym bardziej mieszkańców Tuchowa. Chodzenie od domu do domu, wchodzenie do mieszkań, przyjmowanie bezpośrednio z rąk do rąk list, materiałów prewencyjnych, kalendarzy czy przekazywanych nam datków na działalność statutową a także sama obecność niesie ze sobą zbyt duże ryzyko.

Początkowo zastanawialiśmy się czy zupełnie nie zrezygnować w tym roku z druku kalendarzy, jednak liczne zapytania, które otrzymywaliśmy od naszych mieszkańców sprawiły, że nasz strażacki kalendarz będzie dostępny. Po raz pierwszy też, skoro i rok wyjątkowy, wprowadziliśmy inną formę kalendarza a także możliwość jego otrzymania.

Już wkrótce poinformujemy o formie, miejscach i terminach, gdzie z zachowaniem obowiązujących środków bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego będzie można otrzymać nasz kalendarz.

„SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY”

Informujemy również, że w tym roku, chociaż w innej formie, to jednak także będzie można otrzymać sianko na stół wigilijny. Akcję przeprowadzimy w dniach 19 i 20 grudnia na tuchowskim rynku.