DWA POŻARY – JEDNA INTERWENCJA

Dwukrotnie, na razie i do tej pory …, dźwięk syreny wzywał naszych strażaków do remizy we wtorek 9 marca. W obu przypadkach powodem alarmowania były pożary, jednak pełny udział braliśmy tylko w drugim ze zdarzeń.

O godzinie 08:53 otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu do pomocy strażakom z gminy Ryglice, na których terenie doszło do pożaru garażu. Ponieważ pierwsze przybyłe na miejsce jednostki zlokalizowały pożar i potwierdziły, że siły i środki na miejscu są wystarczające, nasz zastęp dojechał jedynie do ul. Mickiewicza, skąd został zawrócony do bazy przez dyżurnego SKKM PSP w Tarnowie.

Kolejne ze zgłoszeń wpłynęło do nas o godzinie 12:37 i dotyczyło tym razem pożaru w przewodzie kominowym budynku jednorodzinnego przy ulicy Tarnowskiej w Tuchowie. Po wygaszeniu paleniska w piecu stwierdzono, że w kilku miejscach, na całym odcinku przewodu kominowego zapaliły się zgromadzone w nim sadze. Przy użyciu gaśnic proszkowych udało się wstępnie stłumić płomienie a następnie wykorzystując zestaw kominiarski strażacy strącili resztki sadzy i usunęli przez otwór rewizyjny w piwnicy.

Po zakończonych czynnościach miejsce zdarzenia zostało pisemnie przekazane właścicielom z odpowiednimi zaleceniami.
Comments are Closed