ĆWICZENIA WEWNĘTRZNE

W sobotę 21 listopada przywitał nas jeden z pierwszych mroźnych poranków tej jesieni, jednak nawet te warunki nie przeszkodziły nam w przeprowadzeniu zaplanowanych ćwiczeń i szkolenia wewnętrznego. Tym razem ćwiczenia, które przeprowadzone zostały z zachowaniem zasad epidemicznego reżimu bezpieczeństwa rozpoczęły się o godzinie 8:15 i przeprowadziliśmy je na placu wewnętrznym. Głównym tematem sobotnich ćwiczeń było zapoznanie się z nowym sprzętem – namiotem ratowniczym wraz osprzętem. Zakupiony zestaw składa się z: pneumatycznego namiotu ratowniczego NPS-37, pompki do pompowania i odsysania powietrza BRAVO 230/1100 oraz nagrzewnicy olejowej EC 32 z termostatem. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas działań sprawiania i użytkowania namiotu, omówienia parametrów technicznych oraz zasad użytkowania i eksploatacji sprzętu wchodzącego w skład zestawu. Kolejnym etapem było rozłożenie namiotu, montaż termostatu oraz podłączenie i uruchomienie nagrzewnicy.

Ćwiczenia, poza podstawowym celem czyli zapoznaniem się strażaków z nowym sprzętem miały za zadanie określenie niezbędnego czasu do sprawienie zestawu w przypadku konieczności jego użycia.

Zakup został zrealizowany przez gminę Gminy Tuchów ze środków zarządzania kryzysowego i ma na celu m.in. podniesienie potencjału ratowniczego służb z terenu gminy. Zestaw może zostać wykorzystany np. podczas: zdarzeń masowych, konieczności ewakuacji ludności, działań powodziowych oraz długotrwałych działań ratowniczych.

Więcej zdjęć z wczorajszych ćwiczeń do zobaczenia na naszym profilu FB – OSP Ksrg Tuchów.
Comments are Closed