100-LECIE OSP W RZEPIENNIKU STRZYŻEWSKIM

Oj, długo musieli czekać druhowie z OSP Rzepiennik Strzyżewski na możliwość zorganizowania, stosownych do tak okrągłego jubileuszu, obchodów.

W 2020 roku, jak w przypadku większości tego typu wydarzeń, również i tu, konieczne okazało się przesunięcie ww. uroczystości, które ostatecznie, udało się zorganizować 26 września 2021 roku.

Tak też równo tydzień temu, w niedzielę, czteroosobowa delegacja naszej OSP ze sztandarem, miała przyjemność uczestniczyć w obchodach 100lecia istnienia OSP w Rzepienniku Strzyżewskim, połączonych z obchodami 10lecia Strażackiej Orkiestry Dętej.

Zgodnie z planem, o godzinie 13:30, stawiliśmy się pod tamtejszą remizą na zbiórkę pododdziałów, aby w uroczystym przemarszu, udać się na Mszę Świętą do kościoła parafialnego. Po zakończonym nabożeństwie, udaliśmy się z powrotem pod remizę, aby uczestniczyć w dalszych punktach obchodów, w tym: pożegnanie dotychczasowego sztandaru oraz poświęcenie i przekazanie jednostce nowego, wręczenie medali i odznaczeń – z dokładną relacją zapoznać się można na stronie fcbk druhów z Rzepiennika – https://www.facebook.com/1374702789246139/posts/4363836273666094/

Nie przedłużając. Dziękujemy serdecznie druhom z OSP Rzepiennik Strzyżewski za zaproszenie i możliwość świętowania z Nimi tak pięknego jubileuszu oraz jeszcze raz składamy serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu uroczystości:
Comments are Closed